Ketté választott utca. Kezdeténél becsatlakozik a város főutcájára , a Szabadság útra.Közepe táján, meg ketté "vágja" a város második leghosszabb utcája, a Baross utca.
Csuja Imre színművész: érdemes és kiváló művész, Jászai Mari díjas Budapest: Örkény színház
Az első két épülete, nagy ellentéte egymásnak. Az egyik egy modern bank épület, vele szemben pedig egy felújításra nagyon is megérett, régi polgári épület van, amely most van megújítás alatt.
Furcsa érzés, hogy ez a felvétel fél év múlva már nem lesz elkészíthető , mert a Budapest Bank pár hónap múlva elveszti nevét. logóját, mert fuzionál más bankokkal.
A két Petőfi utcarész is nagy különbséget mutat. Amíg a felső részben többnyire magas kerítésű házak vannak, a másik rész ( a Baross utca alattit rész) tágasabb, nagyobb portákkal , és belátható kertekkel levegősebb utcaképet mutat. Kevesebb ház előtt parkoló autóval.Projektindító beszélgetésünkön az Anyám tyúkja vers több konteksztusban is előfordult. Így természetesen ez lesz majd a kapcsolódó vers ezen bejegyzéshez, de előtte: az Örkény Színház Anyám tyúkja I és II előadására is felhívom figyelmet. Szerencsére folyamatosan repertoáron van. Havonta 1-2 előadással. Fiatalnak, felnőttnek, idősebb korosztálynak egyaránt ajánlom!
Budaörs, Pest megyében, Budapest agglomerációjában fekvő város 29ezer lakossal.
A címerpajzsa két rétegű. Külső része utal az Árpádházhoz fűződő település múltjára, (IV Béla idején már lakott település volt, 1236-ban enlítik először ) belső pajzsában, pedig Budaörs nevezetes hegye a Törökugrató szikla látható, a jó adottságú, termékeny földterülettel övezve.
http://www.nemzetijelkepek.hu/onkormanyzat-budaors.shtml
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése