S milyen érdekes és szép az utcatábla attól, hogy a település címere is rajta van. Láttunk már két címeres utcatáblát.( Iklad és Igar falvaknál)!
Ecseren nem tudunk virtuálisan vágigsétálni a Petőfi utcán. , mert a Google fényképezős autója itt nem járt. Milyen Szerencse, hogy kedves olvasónktól, Annától Ilyen sok képet kaptunk, Így részletesebb képünk lehet, erről ,az igencsak jellegzetes utcáról, a sok gangos (ámbitosos) házáról.
Köszönetként egy megzenésített (mára már magyarnótává vált )
Petőfi vers következik: Befordultam a konyhára. Az Ukrajna elleni háború borzalmaira tekintettel most csak a linket szúrom be, s nem a közvetlen videó kapcsolatot.
Szabadi Frank Ignác (1834-1897 ) Megzenésítője Petőfi versének,
,- pontosabban a Laura csárdása dallamára énekelték az emberek Nem konkrétan a versre írt műve, de legalább tudhatjuk a dallam szerzőjének nevét.
Frank Ignácwikipédia.
Nem könnyű egy népszerű dalnak az eredetijét ,mármint a verest " elmondani. Most ez a kivételes dolog történik .
Novkov Máté (sz.1991) színész, az Örkény Színház tagja
Ecser nagyközség Pest megyében. https://hu.wikipedia.org/wiki/Ecser
A török uralom után szlovákokkal népesítették be újra.
A 2000-es évek régészeti feltárásai nyomán bizonyosra mondható, hogy már a kelták, szarmaták, avarok, és szkíták is megtelepdtek itt.
Talán legismertebb Ecser kapcsán a világhírre szert tevő Ecseri lakodalmas, mely az Állami Népiegyüttes előadásában szinte az egész világot bejárta már.
Most azonban nem ezekből a felvételekből válogattam ki egyet, hanem magát a szlovák hagyományt bemutatót., amiből táplálkozott .
Tisztelegve Petőfi szülei előtt is, akik valószínűleg hasonló lakodalomban kötötték össze életüket.
A linkre kattintva megtekinthető
A múlt öröksége után pedig a jelen Ecsere:
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése