Hilda képeivel ma Adonyba látogathatunk el. Először is a Petőfi utcába. Igazán szép utca, széles, fákkal szegélyezett, a kockaházak és a modernebb -egy emeletes- épületekkel őrzi a múltat és mutatja a jelen irányzatait is. Végigsétálhatunk rajta virtuálisan a google maps segítségével. Természetesen a köszönő/ ajándék Petőfi vers most sem marad el: Ez a világ amilyen nagy .https://www.google.hu/maps/@47.1211455,18.867378,3a,75y,218.78h,96.69t/data=!3m6!1e1!3m4!1sz6d_QjOPrK-3OFwQgcOKqA!2e0!7i16384!8i8192?hl=hu
Borfolk zenekar
Manninger Katica ének
Adony , Fejér vármegyénk keleti részén a Duna mentén található. Bronzkorban is lakott település már, később a rómaiak limes vonalának katonai erőssége volt. Már a korai középkorban királyi birtok . Mohácsra menet II: Lajos király innen küldte kétségbersett kiáltványát a nemességehez .(hasztalanul mint tudjuk azóta)
A török hódoltság idején őrhelyként szolgált. A magyar lakosság elpusztult vagy elmenekült. A törökök kiűzése után jelentős számú német és szlovák népesség telepedett le területén.- a már évtizedekkel korábban itt élő rác (szerb ) lakosság mellett.de a német vált domináns erővé.
A 19. századi polgári fejlődés során a "járási székhely, népünnepélyeiről, műkedvelő és jótékonysági színielőadásairól, kiállításairól híres. A helyi gazdasági kultúra speciális elemeiként jelennek meg a századok során a szőlőműveléssel, a borászattal, halászattal, a vízimolnárkodással és számos más iparral kapcsolatos szokások, hagyományok. " https://hu.wikipedia.org/wiki/Adony_(telep%C3%BCl%C3%A9s)
Hilda szép fényképekkel is gazdagítotat a város virtuális megismerésének lehetőségét. Köszönet érte! . Íme:
Milleneumi emlékmű
Katolkus templom (1723)
Országzászló
szökőkút
I.világháborús emlékmű
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése