Ilona péceli útján fényképezte ezt a különlegességet! Nagy valószínűség szerint, még egy telefonfülkét kultúrális célra felhasználó PETŐFI KÖNYVÁLLOMÁS nincs az országban.
Többszörösen is remek ötlet / kezdeményezés ez. Egyrészt azzal, hogy a már hasznaláton kívüli utcai telfonfülkét, megőrízték és kultúrális célra átalakították önmagában is becsülendő és LÉLEKEMELŐ tett. Egyszerű ötlet, de milyen sok értéket teremetett!
Az Új FUNKCIÓVAL megőrizni és magtartani elv szép példája. Az is fontos ebben számunkra , hogy nem simán könyvállomás lett a neve hanem PETŐFI KÖNYVÁLLOMÁS! (több településen van ilyen utcai "könyvállomás/ könyvkuckó", kezdeményezés, többnyire egy vitrines szekrény szolgál erre a célra - pl. Szentendren, Budakeszin-
( Zárójeles megjegyzésem, hogy épp Budaörs Ipertelep részén van a Matáv, már használaton kívüli telefonfülke gyűjtő állomása. Gyakran buszozom el mellette, és látom ahogy egyre gyűlnek a kiszuperált telfonfülkék, egy letünt kapcsolattartási forma mementói. Persze jó, hogy legalább összegyűjtik és majd beolvasztják, újra termékké alakítják,
Természetesen most sem marad el a köszönő/ ajándék Petőfi vers. Mégpedig egy sokszor hallott, nagyon jól ismert , ikonikus verse: a Nemzeti dal. DE úgy ahogy nagyon ritkán hallgatjuk. Kodály Zoltán kórusművé formálta!
Köszönet e csodálatos alkotással annak aki ezt az megoldást kitalálata és azoknak is akik megvalósították, és természetesen Ilonának is, hogy lefényképezte nekünk. Talpra magyar! hasonló nagyszerű / egyszerű ötlettel!
Bartók Béla férfikar
A kórus 1945 ben alakult Pécsett
A Bartók Béla nevet1955-ben vette fel.
Az együttest 1980 óta
dr. Lakner Tamás
Liszt Ferenc díjas
karnagy vezeti
https://hu.wikipedia.org/wiki/Bart%C3%B3k_B%C3%A9la_F%C3%A9rfikar
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése